A Canon mostanában jelentette be — sok meg nem erősített sugdolózás után —, hogy a digitális EOS sorozat új tagja az 1000D lesz. A legutóbbi (450-es) modellszám után az 1000-res meglehetősen félrevezető lehet, ha nem vesszük figyelembe a Canon eddigi jelölési logikáját.
Már jó ideje folytak a találgatások, mivel a Canon szoftverek legutóbbi frissítése óta egy 1000D nevezetű gép is megtalálható a programok súgójában. A jelek szerint a 450D-nél gyengébb gépre számíthatunk, de a 400D-nél erősebbre.
Címszavakban:
- 10 megapixel
- 7 pontos autofocus rendszer
- 3 kép / másodperc sorozat
- DIGIC III processzor
- SD és SDHC memória kártyák
- Integrated Cleaning System (lerázza a port a CCD érzékelőről)
- "Live view", az LCD képernyőn mindig látható a kép, amit a lencse lát
- Automatikus fényerő- és kontrasztbeállítás a könnyebb használatért
A teszt képek meglehetősen ígéretesek (a képek még nem végleges verziójú géppel készülek), ugyanakkor elgondolztató, miért borítják fel a modellszámozás és teljesítmény jól megszokott párhuzamát.
Az eredeti 1990-1992-es alapszintű, hagyományos filmes "Rebel" jelölése EOS 1000 volt. Általában minél több számjegyű a típus, annál kevésbé profi. Ez a logika azt sugallhatja, hogy egy új, négy számjegyű digitális EOS sorozat indul ezzel a modellel.
Az egy számjegyű modellek (mint pl. az EOS 1D(s) és EOS 5D) az abszolút profi kategóriába tartoznak, ennek felel meg az áruk is. A két számjegyű modellek (EOS 30, EOS 40) már azoknak a fogyasztóknak készültek, melyek majdnem profi minőségre tartottak igényt, míg a három számjegyűek (EOS 300, 350 stb.) az SLR kategórián belül az átlagos fogyasztót célozták meg.
További figyelemre méltó kérdés (inkább költői), hogy ez az új modell milyen hatást gyakorol a meglévő dSLR modellek áraira, melyek elérhető áraikkal már évekkel ezelőtt is felborították a dSLR piaci szegmenst.